Моє фото
Вітаю усіх! Я - Наталія Коротка або Калина (Kalina) - дизайнер, архітектор, садовод. І рада, що Ви завітали до мене :-).

Translate

середа, 7 грудня 2016 р.

Про сунички. Акт перший.

На дворі зимно. Мороз малює квіти на вікнах. І в хатньому теплі та затишку саме час передивитися-спланувати майбутні урожаї. Багато різних зерняток припасено, і серед них жовтаві малесенькі насінинки суничок.


Вже з добрий десяток років вирощую дрібноплідні суниці з насіння. Це унікальна можливість мати цю запашну лісову ягоду у себе на присадибній ділянці. Особливо коли до лісу далеко. І хоч в мене ліс під боком, не відмовляюся мати кілька кущиків для "поласувати"))).
З власного досвіду поділюся й з Вами, як отримати ці чарівні кущики. До речі цей вид суниці як ніякий підійде і для вирощування на вікні або балконі/лоджії.
Для початку розберемося, що з насіння можна вирощувати не всю суницю, а тільки спеціальні дрібноплідні сорти або великоплідні гібриди. Якщо ви зберете насіння з уподобаної великоплідної суниці (це всі ті що називаємо в народі "клубніка") в нас нічого путнього не вийде. Повірте на слово, або згадайте курс ботаніки та генетики хоча б з шкільної програми. Якщо Ви спеціалізовано не займаєтеся селекцією, час витрачений на наступні розачарування аж ніяк не виправдовується.
Тому йдемо в крамницю, або садовий центр і вишукуємо там пакетики з насінням саме дрібноплідної суниці. Якщо Вам повезе і Ви маєте достатньо коштів можете придбати великоплідні гібриди: Tarpan F1, Roman F1, Delican F1, Elan F1 тощо. Подібні гібриди створенні саме для вирощування з насіння, але в одиничному екземплярі (пам`ятаємо, що гібриди в наступному поколінні дають вже розщеплення закладених властивостей), і цим займаються спеціалізовані господарства. Усі інші "Машеньки", "Вкусняшки", "Великаны" раджу обходити десятою дорогою, бо нічого путнього з них не вийде.
Отже повернемося до нашої дрібноплідної суниці. Чому саме її раджу, а не піти до лісу і викопати звичайну лісову. По-перше, майже всі сучасні сорти відносяться до ремонтантних. Тобто період плодоношення в них не одноразовий, а багаторазовий. По-друге, всі вони мають короткі столони (вуса) - що дозволяє кущику триматися купи і не розповзатися по ділянці. Тобто це кущові, компактні форми. По-третє, кількість ягоди та її розмір набагато вищі ніж у їх лісових сестер.

Від різноманітності сортів представлених на ринку очі "розбігаються". Можна перепробувати все те що пропонує нам ринок, так як це робила я на протязі усіх цих років. Але це забирає певний час. Назву сорти які пройшли через мою ділянку: "Барон Солемахер", "Александрия", "Руяна", "Рюген", "Белоснежка", "Желтое чудо", Милка", "Лесная сказка", "Альпийская новинка" "Регина", "Вайс солемахер", "Али-баба", "Блеск звезд", "White soul" тощо.
Щось протрималося менше, через хворобливість, щось довше. Лишалися тільки самі найстійкіші сорти. До них можна віднести "Барон Солемахер", Желтое чудо", "Блеск звезд". Найкращі з усіх виявилися "Алі-баба" та "White soul" (Біла душа).
Так що у Вас поки є можливість відшукати насіння дрібноплідних суничок, щоб наступного разу навичитися їх вирощувати.
До зустрічі!

8 коментарів:

 1. Я в нас купила суницю і посадила на своїй діляночці!!! плодовить уже не перший рік і не розповзається. Я маю суниці до початку листопада, ягоди великі і солодкі. А от поміж квітів як ти кажеш розте лісовий варіант, ше нічого не вродив, але рука не піднімається шоб викинути

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Христино, у Вас якраз той ремонтантий сорт, про який я вела вище. Так лісовы суниці не завжди можуть нас порадувати врожаєм. Особливо коли попадеться дводомний вид ;-), тобто для запилення треба мати і жіночі і чоловічі рослинки.

   Видалити
 2. Я хочу поділитися свідченням того, як послуга фінансування Le_Meridian допомогла мені отримати кредит у розмірі 2,000,000.00 доларів США для фінансування мого проекту ферми марихуани, я дуже вдячний і пообіцяв поділитися цією законною компанією з фінансування для всіх, хто шукає спосіб розширити свій бізнес project.the company - компанія, що фінансує. Кожен, хто шукає фінансової підтримки, повинен зв’язатися з ними на адресу lfdsloans@outlook.com Або lfdsloans@lemeridianfds.com Містер Бенджамін також на WhatsApp 1-989-394-3740, щоб полегшити справи будь-якому заявнику.

  ВідповістиВидалити